top of page
Rudens gėrybės.jpg

MEDIJA

Apie mane ir apie įmiškinimo metodą

spaudoje, podcast'uose, televizijoje, radijoje.

Ieva Pukelienė - sertifikuota miško maudynių gidė.

Gamtos glėbyje:

kas yra miško maudynės?

„Gidas padeda mažinti dėl urbanizacijos proceso įvykusį ir vykstantį žmonių nutolimą nuo gamtos, kaimo vietovių ir miško. Žmonių gerovė ir sveikata šiomis dienomis vis dažniau suprantama holistiškai, kur viena detalė yra ryšys su gamta. Miško maudynių gidas siūlo struktūrizuotas veiklas, dar kitaip vadinamus „kvietimus“ ar „pratimus“, nukreiptus didinti gamtos terapinį poveikį žmonėms.

medijai.webp

LRT radijo laidoje

„Miško maudynės“ – vienas iš būdų sustoti, nurimti, iš tiesų pailsėti, pabėgti nuo šurmulio ir triukšmo, patirti gamtą, mišką, įsiklausyti į savo pojūčius, o Ieva Pukelienė – viena iš keleto Lietuvos „Miško maudynių“ gidų, padedančių žmonėms visa tai patirti.

Sielos giria - medija.

Kaip mėgautis gamta,

nedarant jai žalos?

Prasidėjo nuostabusis vasaros sezonas, o su juo – kelionės, festivaliai ir poilsis gamtoje. Laidoje „Tvari Lietuva" kalbamės su „Zero Waste“ festivalio organizatore Daiva Savickiene bei miško maudynių gide Ieva Pukeliene apie tai, kaip šiais metais leisti laiką gamtoje tvariau ir sąmoningiau.

Japonijoje gimusi sveikatingumo praktika vis labiau populiarėja ir pas mus:

lietuviai iš naujo atranda mišką  

„Miško maudynės taip pat padeda spręsti antsvorio ir nutukimo problemas, švelnina astmos priepuolius, padeda įveikti depresiją ir nerimą. Sąmoningai leisdami laiką miške mes sulėtiname mintis, nukreipiame jas į pojūčius, koncentruojamės į miško grožį, atmosferą ir taip per fizinius pojūčius susijungiame su gamta.

Medija apie praktikas miške su Ieva Pukeliene.

„Masters of Calm“ festivalis

kloja kelią į savęs pažinimą

Teisininkė, miško maudynių gidė, „Go forest“ įkūrėja Ieva Pukelienė festivalio dalyvius kvies tyrinėti miško atmosferą ir girioje ieškoti savojo kelio pradžios.

JUJ_4978.jpg

Vienas iš būdų kuo daugiau pajudėti – išsiruošti į gamtą.

Ir neteisybė, kad pasibaigus vasara apriboja galimybes. Miško maudynių specialistė Ieva Pukelienė tikina, kad labiausiai šios terapijos reikia spartaus gyvenimo ritmo įkaitais tapusiems miesto žmonėms, o jos nauda – didžiulė.

medijai.jpg

Vis labiau populiarėjančios miško maudynės: kas tai yra ir kaip tai atlikti tinkamai?

Vienas naujausių tyrimų atskleidė, kad tokia veikla gali sumažinti kraujo spaudimą ir kortizolio (streso hormono) lygį, pagerinti koncentraciją ir atmintį. Medžių ir kitų augalų skleidžiamos cheminės medžiagos, pavyzdžiui, fitoncidai, stiprina imuninę sistemą. Miško maudynės taip pat padeda spręsti antsvorio ir nutukimo problemas, švelnina astmos priepuolius, padeda įveikti depresiją ir nerimą.

Miško maudynės: kas, kaip, kodėl?

Shinrin-yoku praktika kilo Japonijoje kaip ekologinė alternatyva technologijoms, perdegimui ir stresui darbe mažinti bei atkurti žmonių ryšį su miškais, pasineriant į miško atmosferą ir skatinant juos tausoti ir išsaugoti. Pokalbyje dalyvauja: Ieva Pukelienė - sertifikuota miško maudynių gidė.

medijai.jpg

Ypatingas metas atrasti mišką naujai

„Go Forest“ įkūrėja Ieva Pukelienė, sertifikuota miško maudynių gidė ir nekilnojamojo turto sandorių koordinatorė, kviečia išbandyti miško maudynes ir pailsėti nuo vasaros šurmulio. Jokio specialaus pasiruošimo ir įgūdžių nereikalaujanti praktika leis jums patirti mišką naujai, net jeigu jame lankotės kasdien.

bottom of page